Laupäev, 3. detsember

NB! Täna toimub lisaseanss filmile OLIVER TWIST kell 13:45 Nukuteatris.

Õhtu kell 20:00 lõpetatakse festuival JUST FILM Nukuteatris filmiga "Noor Andersen", pärast seda süüakse torti ja esineb ansambel Def Räädu.

Eile algas Pimedate Ööde Filmifestivali põhiprogramm. Et tänavune
festivaliprogramm üpris põnev on, tunnistasid eile pressikonverentsil ka rahvusvahelise ˛ürii liikmed.
Tänasest kavast soovitame valiku tegemisel arvestada isiklike
maitseeelistuste kõrval ka nende seanssidega, kus saab küsimusi esitada filmitegijatele endile.

Nii linastub CCP1 saalis 14.00 Palestiina-iisraeli koostöös valminud
poliitiliselt intrigeeriv KOHE PARADIISI, mis räägib Palestiina
enesetaputerroristidest nende endi pilgu läbi. Kohal on peaosatäitja Kais Nashef.

Tõelise filmikunsti elamuse soovijad peaksid aga kindlasti külastama 16.30 CCP1 saalis Inglise filmi MAAVÄRINATE KLAVERIHÄÄLESTAJA. Selle on lavastanud vennad Stephen ja Timothy Quay, tänavuse PÖFFi ja kogu tänapäeva filmimaailma ekstravagantseim ja avangardseim loojapaar. Nende lähtepunktiks filmiloomisel on - muusika, "Maavärinate klaverihäälestajaga"
on nad loonud omapärase unenäo ja reaalsuse vahel oleva maailma, kus kaob vahe näitleja ja nuku vahel. See võib väga tõenäoliselt olla üks neist filmidest, mis festivali lõpuni (ja kauemgi) meelest ei lähe.

Kanada filmikunsti tutvustab näitlejanna Diana Pavlovska 16.30 CCP6 saalis filmiga PARKIMISE PEEN KUNST. Selle hea irooniatajuga tehtud filmiga saavad oma jao kõik need teenistujad, piletikontrolörid, uksehoidjad ja turvamehed, kes püüavad oma ametis olla rohkem kui see amet neil tegelikult võimaldab.

19.00 CCP1 saalis algav KAOTATUD JA LEITUD on omapärane koostööprojekt, mis ühendab endas sedavõrd kauged kultuurid nagu Eesti ja Balkanimaad. - või kas nad nii kauged praeguses üleilmses kultuurilises sulandumises enam ongi? Lühifilmide komplekti esitlevad autorid S.Arsenijevic, N.Koseva, C.Mungiu, M.Laas.

19.30 saab CCP3 saalis tutvust teha Türgi tänapäeva filmikunstiga - oma filmi OODATES PILVI esitleb seal võistlusprogrammi rahvusvahelise ˛ürii liige - Yesim Ustaoglu.

Muusikahuvilised ei tohiks aga vahele jätta kell 20.00 Kinos Sõprus algavat dokumentaalfilmi SILDA ÜLETADES: ISTANBULI HELID. Tegemist on Saksamaal elava Türgi päritolu re˛issööri Fatih Akini portreefilmiga Istanbulist ja sealsest noortemuusikast. Istanbulist ei tule mitte ainult Eurovisiooni võitjad, sealne muusikaelu on hoopis mitmekesisem, kui me siit seda arvata oskame. Väga kutsuva pildi oskab Fatih Akin edasi anda ka kireva ajalooga linnast - Istanbulist endast.

Kanada tänapäeva õudusfilmi parimat näidet saavad põnevuse otsijad näha CCP3 saalis kell 21.30 filmis VALGE NAHK, mida esitleb näitleja Marianne Farley.


Kahjuks on täna ka mõned kavamuudatused:

3. detsembril, 15:30 - Sõpruses
AEG LAHKUDA asendatakse filmiga GABRIELLE

3. detsembril, 19:30 -
Coca-Cola Plaza 4
1984 (valminud 1956 a.) asendatakse filmiga 1984 (valminud 1984 a.). 1956. a valminud 1984 linastub oodatavalt lisaseansina festivali lõpupoole.

Praeguse seisuga on välja müüdud seansid:
PARKIMISE PEEN KUNST
16:30
– Cola-Cola Plaza 6
KEEGI EI TEA
19:00
– Cola-Cola Plaza 7
KAOTATUD JA LEITUD
19:00
– Cola-Cola Plaza 1
EROS
22:00
- Cola-Cola Plaza 4

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu