Festivali põhiprogrammi avamine
koostöös Eesti Kontserdiga

N. 1. detsember kell 19 Vanemuise kontserdimaja, Tartu 
R. 2. detsember kell 19 Sakala Keskus, Tallinn 

Carl Theodor Dreyeri tummfilmi "Jeanne d’Arci kannatused" saadab Hector Zazou muusika, mida esitab autor ise koos Valentin Z ja arvutitega.

JEANNE D’ARCI KANNATUSED / LA PASSION DE JEANNE D’ARC
Prantsusmaa 1928, 80 min

Suurepärase kaamerakäsitluse ja kompositsioonitunnetusega “Jeanne d’Arci kannatused” tõestasid maailmale, et film on iseseisev kunstiliik. Selle filmi kunstnikutöö ja montaa˛, eriti aga Rudolph Maté operaatoritöö olid tollal lausa radikaalsed ning need ei ole minetanud oma uudsust tänapäevalgi. Prantsuse näitlejanna Renée Falconetti ainus filmiosa Orleansi neitsi rollis on üks parimaid näitlejasooritusi suurel ekraanil. Falconetti muudab Jeanne’i pühendumus usule, tema vaikne väärikus ja kannatused äärmiselt reaalseks.
Film keskendub märtri viimastele elukuudele, mil Jeanne (1412-1431) viibis ketserluses süüdistatuna kohtu ees. Ehkki ta piinamistele järele andes süü omaks võtab, jääb tema karistuseks hukkamine tuleriidal.
Taanlase Carl Theodor Dreyeri (1889-1968, "Vampiirid", "Sõna", "Gertrud" jt.) viimane tummfilm niisama müütiline kui ta kirev ajalugugi. Filmi originaalkoopia läks aastateks kaduma ning see leiti alles 1980-te alguses ühest Norra psühhiaatriahaiglast.

Re˛issöör ja stsenarist: Carl Theodor Dreyer
Operaator: Rudolph Maté
Montaa˛: Marguerite Beaugé, Carl Theodor Dreyer
Osades: Renée Maria Falconetti, Eugene Sylvain, Maurice Schutz, Michel Simon, Antonin Artaud
HECTOR ZAZOU

“Mis on muusikast kasu, kui see ei muuda maailma?”. See on küsimus, mille esitab Hector Zazou. Tema särav karjäär koosneb nii erinevate stiilide näidetest nagu rock (ansambel Barricades), impressionistlik muusika (duo ZNR) ja aafrika rahvamuusika (koos Bony Bikayega). Kui Hector loob muusikat keelpillidele, klassikalisele laulule ja süntesaatorile, üllatab tema iga uus heliteos kuulajat, väljendades looja kirge kõige ootamatumais kombinatsioonides. Zazou kirev ja rikkalik diskograafia rõhutab tema loomingu avangardismi (Zazou/Bikaye, ”Las Vegas Is Cursed”). See, et kõik tema albumid on ainulaadsed ja kuulsad üle kogu maailma, üksnes kinnitab tema positsiooni prantsuse muusikaelus.

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu