PIIRITU ARMASTUS  

Kolmapäev, 30. august
23:30

Vastu seina 
(Gegen die Wand)
Saksamaa 2003 / 120 min

Re˛issöör: Fatih Akin, stsenarist: Fatih Akin, operaator: Rainer Klausmann, muusika: Klaus Maeck, osades: Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kiraē, tootja: Wüste Filmproduktion, müük: Bavaria Film, koopia: Goethe Instituut

Türgi päritolu saksa lavastaja Fatih Akini film on kirglik ja traagiline lugu, mis ületab riikide ja rahvuste piire.

Cahil ja Sibel kohtuvad psühhiaatriahaiglas pärast seda, kui mõlemad on püüdnud ennast tappa. Sibel soovib pääseda Türgi ühiskonna pealesurutud traditsioonidest ja ainsa pääseteena näib olevat formaalne abielu mõne türgi mehega, selleks pöördub ta sooviga Cahili poole. Perekondlikest sidemetest vabanemine osutub siiski keerulisemaks, kui naine seda arvata oskas.

"Vastu seina" on täis elulusti ja masendust, siirust ja kompromissitust aga ka enesehävitamist ja rock’n’rolli. Kohtuvad mees, kes tahab elust lahkuda ja naine, kes tahab elult võtta rohkem, kui tema keskkond talle võimaldab. Lisaks melodramaatikale lisab Akin siia ka etnilise ja urbanistliku kultuuri vastanduse - re˛issöör näib küsivat, kui olulised on siis inimesele popkultuurist läbi põimunud ühiskonnas ta juured ja üha võõramaks muutuvad traditsioonid.

2004. a. Berliini festivalil võitis "Vastu seina" parima filmi Kuldkaru auhinna, samuti valis Euroopa Filmiakadeemia selle draama aasta parimaks tööks.

Saksa ja türgi keeles, inglis- ja eestikeelsete subtiitritega

Vaata filmi kodulehekülge

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu