Uued vene filmid


Neljapäev, 13. aprill - 19:00

Minu lapsepõlve müüdid / "Mifõ moevo detstvo" / Venemaa 2005 / 103 min
Rež: Juri Feting, osades: Denis Kasimov, Klim Zvesdin, Irina Patrakova

Režissööri lapsepõlvemälestustele põhinevas poeetilises linaloos on oluline koht Aasovi mere ääres asuval iidsel Tmurtarkani (tõlkes -maailma äär) külakesel. Filmi tegevustik leiab aset 60ndate aastate alguses. 15-aastane Ignat armub kaunitari, kes paraku osutub petiseks ja purustab noormehe illusioonid esimesest armastusest. Sooja huumoriga filmi raamiks on kohalikud legendid ja müüdid, mida sealsed elanikud on järeltulevatele põlvedele vestnud juba 3000 aastat. 

Filmis mängib ühte peaosa 96-aastane odessalanna, kes esmakordselt astus üles Sergei Eisensteini legendaarses filmis "Soomuslaev "Potjomkin"" 1925. aastal!!!
Vene keeles, ingliskeelsete subtiitritegaReede, 14. aprill - 19:00

Esimese inimesena Kuul / "Pervõje na lune" / Venemaa 2005 / 75 min
Rež: Aleksei Fedortšenko, osades: Boris Vlassov, Viktoria Iljinskaja, Anatoli Otradnov

Riigivalve arhiivides tuhnides teeb üks dokumentaalfilmide tegija suurejoonelise avastuse. Ta toob päevavalgele materjalid, mis tõestavad, et venelased käisid Kuul ammu enne ameeriklasi. Esimene Nõukogude kosmoserakett startis Kuu poole 1937. aastal, kuid haihtus siis jäljetult. Kõik, kes olid projektiga seotud, kadusid müstiliselt. 70-aastat hiljem hakkab sündmuste jälgi ajama filmigrupp, kes jõuab otsingutel Andidesse välja…

"Esimese inimesena Kuul" on lavastuslik "libadokumentaalfilm", kus 1930-ndate stiilis uudisteblokkide abil tuuakse meieni ajastu, mil Nõukogude Venemaa oli valmis kosmost vallutama.
Vene keeles, eestikeelsete subtiitritegaLaupäev, 15. aprill - 19:00

Vaesed sugulased / "Bednõje rodstvenniki" / Venemaa-Prantsusmaa 2005 / 103 min
Rež: Pavel Lungin, osades: Konstantin Habenski, Sergei Garmaš, Leonid Kanevski

Kuhugi Lõuna-Ukraina kolkalinna saabub Eduardi-nimeline suur mahhinaator, kes hakkab rikastele välismaalastele pakkuma võimalust kohtuda ammu kadunud sugulastega, kelle Eduard äraostes "ette valmistab". Mitmeski mõttes Ilfi ja Petrovi "Kuldvasika" vaimus käiv tragikomöödia annab meile hea pildi kaasaja Venemaa majanduspoliitikast. Viimane on filmitegijate sõnul Ilfi ja Petrovi aegse NEP-iga võrreldes tõeline hullumaja, kus millegi peale ei või kindel olla.
Pavel Lungini viimane mängufilm pälvis mainekal "Kinotaurus" festivalil peaauhinna.
Vene keeles, eestikeelsete subtiitritegaPühapäev, 16. aprill - 16:45

Unistus / "Metšta" / Venemaa 2006 / 90 min
Rež: Sergei Snežkin, osades: Nikita Podohanov, Jegor Morozov, Nina Malahhova

Komöödia sündmused keerlevad ümber loteriipileti, mille võidusummaks on miljon dollarit! Miljonit ihaldavad saada paljud: kaks asotsiaali, assüürlaste etnilise kogukonna liikmed, kaks teismelist ja võimude esindajad. Keegi ei taha oma unistuste elluviimiseks plaanitud miljonit teisele loovutada, ning algab suur tagaajamine.
Vene keeles

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu