Perefilmid  


Neljapäev, 13. aprill - 10:00

Wallace ja Gromit: Libaküüliku needus / "Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit" / Suurbritannia 2005 / 95 min Rež: Nick Park, osades (hääled): Ralph Fiennes, Helena Bonham Cater, Peter Sallis

Tottingtoni linnake on elevil, sest lähenemas on iga-aastane suursündmus Nunnukonkurss, kus jagatakse auhindu kõige suurematele ja ilusamatele juurviljadele. Leiutaja Wallace ja tema ustav ning taibukas koer Gromit on rajanud kahjuritõrjefirma, sest kus on juurviljad, seal on ka kahjurid. Mitu ootamatut rünnakut linna peenramaadele näitavad, et seekord on tegemist tohutut kasvu pahategijaga - libaküülikuga, kelle peatamiseks tuleb taibukal tandemil kõik vahendid kasutusele võtta.

"Wallace ja Gromit: Libaküüliku needus" on esimene täispikk animafilm kahest ülipopulaarsest tegelasest, kes tõid nüüd oma loojatele mitme lühifilmi Oscari kõrvale ka täispika animafilmi ihaldatud kuldmehikese.
Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Pärast filmi saab Kinobussi töötoas valmistada "Wallace ja Gromit"-i ainetel lühifilme.Reede, 14. aprill - 13:00

Ruudi / Eesti 2006 / 80 min
Rež: Katrin Laur, osades: Paul Oskar Soe, Juta Altmets, Katariina Lauk

Väike Ruudi (Paul Oskar Soe), maailma suurim viikingifänn, elab koos emaga Saaremaal ja on eluga täitsa rahul. Oma isast pole Ruudi midagi kuulnud ja ega ta teda taga igatsegi. Ühel päeval saab isa puudumisest Ruudile siiski suur mure, sest Kuressaare laadale lõbusõitu tegema tulnud viikingilaeva pardale lastakse lapsi ainult koos isaga. Väikesel Ruudil ei jää midagi muud üle kui kuulutada välja Suur Papakonkurss, mille auhinnaks on tema ise, tema ema ja merepõhjas peituv muinasjutuline viikingivarandus.
Eesti keeles, venekeelsete subtiitritegaLaupäev, 15. aprill - 13:00

Pelikanimees / "Pelikaanimies" / Soome 2004 / 90 min
Rež: Liisa Helminen, osades: Kari Ketonen, Roni Haarakangas, Inka Nuorgam

Kord jõuab ühele Soome rannale pelikan, kes on väga huvitatud inimestest ning otsustab õppida elama ja käituma nii nagu nemad. Umbes samal ajal kolib maalt linna 10-aastane Emil, kes saab kohe aru, et tema tänaval elava mehe näol on tegemist hoopis linnuga. Ta hakkab Pelikanimehele inimeste kombeid õpetama, sest varsti peab viimane linnas üksinda hakkama saama.
Eesti keeles, venekeelsete subtiitritegaLaupäev, 15. aprill - 14:45

Pingviinide marss / "La Marche de l’empereur" / Prantsusmaa 2005 / 85 min
Rež: Luc Jacquet

Igal aastal alustavad keiserpingviinid oma erakordset marssi üle Antarktika jäiste väljade. Tuhanded linnud lahkuvad koduse ookeani äärest, et rännata soojätkamise instinkti ajel lugematuid kilomeetreid ekstreemsetes oludes. Nende eesmärgiks on jääväljad, mida ümbritsevad pangad on näinud lugematuid keerulisi rituaalseid paaritustantse, saadetuna pingviinide ekstaatilise laulu kakofooniast – väljad, kus jagunetakse monogaamsetesse paaridesse.

Luc Jacquet on tunnustatud filmitegija, dokumentalist ja operaator, kelle loodus- ja loomadokumentaalid paljastavad autori teadusliku tausta ja filminarratiivi loomise ande. Kodumaal ja USA-s ääretult populaarseks saanud "Pingviinide marss" on režissööri esimene täispikk dokumentaalfilm, mis võitis tänavu parima dokumentaalfilmi Oscari.
Prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega


Laupäev, 15. aprill - 16:30 

Oliver Twist / Prantsusmaa-Suurbritannia-Tšehhi-Itaalia 2005 / 128 min
Rež: Roman Polanski, osades: Ben Kingsley, Jamie Foreman, Harry Eden

Väike Oliver Twist elab orbudekodus vaesuses ja viletsuses. Sel ajal kui lapsed nälgivad, topivad lastekodu ülevaatajad endale kõhtu rikkalikke lõunaid. Oliver müüakse jõukatele kasuvanematele, kuid ka sealne pererahvas on tema vastu halb. Kannatamata välja rohkem ebaõiglast kohtlemist, põgeneb Oliver suitsusesse Londonisse, kus satub pätikampa, mida valitseb vana ja hirmutav Fagin.

Kaasaja klassiku Roman Polanski ("Rosemary laps", "Chinatown") viimane ekraaniteos on valminud Charles Dickensi samanimelise kirjandusklassika ainetel. 
Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

 

Pühapäev, 16. aprill - 13:00

Itaallane / "Italianets" / Venemaa 2005 / 90 min
Rež: Andrei Kravtšuk, osades: Kolja Spiridonov, Maria Kuznetsova, Juri Itskov

Lastetu pere Itaaliast tuleb ühe Venemaa väikelinna orbudekodusse kasulast otsima. Lastekodu töötajad pakuvad neile 6-aastast Vanjat lootuses tema pealt korralikku vahendustasu saada. Poissi ootaks Itaalias muretu elu, kuid talle ei anna rahu see, et ta ei ole veel kohtunud oma pärisemaga. Vanja läheb ema suurlinna otsima, tema järel lastekodu direktor, kes näeb poisi plehkupanekus vaid kaotsiläinud vahendustasu.
Möödunud aastal pälvis film Berliini filmifestivalil kaks auhinda.
Vene keeles, ingliskeelsete subtiitritega


 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu