Kuup / "Cube" / Kanada 1997 / 87 min

Laupäev, 18. märts, 23:00

Re˛issöör: Vincenzo Natali, stsenarist: Vincenzo Natali, operaator: Derek Rogers, muusika: Mark Korven, osades: Nicole DeBoer, Nicky Guadagni, David Hewlett, tootja: Cube Libre, levitaja: Nonstop Entertainment AB, formaat: 35 mm

Kuus täiesti erinevat inimest avastavad ennast tühjas kuubikujulises ruumis, mis näib sürr-reaalse vanglana, ning millest viivad välja vaid igas seinas, laes ja põrandas asuvad kuus luuki. Iga luugi taga on eelmisele sarnane ruum kuhu on seatud lõksud. Peale päevadepikkust ekslemist ja psühholoogilist pinget satuvad ohvrid kuubiku ääreni, kus asub lõpmatu pimedus… Siit alates algab nö sci-fi horrori alateadvuslikum osa, kus ebareaalne seguneb reaalsusega, ajades vaatajaid filmi lõpuks suurde segadusse. Re˛issöör Natali on seda filmi nimetanud "klaustrofoobi õudsamaiks unenäoks" ja väidab selle olevat inimeste eneseavastamise Kolgata tee.

1997. aasta üllatushitt Kanadast tõestas, et David Cronenbergile lisaks on sealtmailt tulemas uus õudusfilmi ˛anri tipptegija. "Kuup" korjas parima filmi auhindu nii Brüsseli, Puchoni kui Fantasporto fantaasiafilmide festivalidel. Mainekal Toronto filmifestivalil tunnistati toona vaid 28-aastase lavastaja Natali esimene täispikk mängufilm parimaks Kanada debüüdiks. Tänaseks on valminud erinevate tegijate poolt ka "Kuubi" kaks järjefilmi, mis ei küündi originaali tasemele.

Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu