Katsumus / "Calvaire" / Belgia-Prantsusmaa-Luksemburg 2004 / 94 min

Laupäev, 18. märts, 21:00

Re˛issöör: Fabrice Du Welz, stsenarist: Fabrice Du Welz, Romain Protat, operaator: Benoīt Debie, muusika: Vincent Cahay, osades: Laurent Lucas, Jackie Berroyer, Philippe Nahon, tootja: La Parti Production, levitaja: Funny Balloons, formaat: 35 mm

Õudusfilmide arhetüüp – kuri maainimene - on ka euroopa kinosse jõudnud. Filmis "Katsumus" eksib ühelt kontserdilt teisele rühkiv rändlaulja Marc Stevens teelt ja satub oma purunenud autoga üksildasse võõrastemajja. Maja peremees on lahkelt valmis auto parandama, kuid hoiatab Marc’i kohalike elanike eest. Külaelanikke ja nende loomaarmastust meie muretult jalutav kangelane muidugi näeb, kuid õnneks vaid kaugelt. See ei paista teda aga päästvat kõrtsipidaja käest, kelle kiindumus oma uue külalise vastu on võtnud mõistusevälised mõõtmed. Fabrice Du Welz on klassikaliste ellujäämisõudukate nagu “Deliverance” ja “The Texas Chainsaw Massacre” stilistika ja meeleolu toonud Euroopa Liidu südamesse ja seda põhjendatult.

Fabrice Du Welz’i debüütlavastus oli üks kahe viimase aasta hinnatumaid psühholoogilise õudusfilmi ˛anri esindajaid.

Prantsuse keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu