10. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival toimub 23. novembrist 10. detsembrini 2006 Tallinnas, Tartus, Viljandis, Narvas, Jõhvis ja Kärdlas.

Festival soovib tutvustada Eesti publikule maailma kino kogu tema
värvikuses, pakkudes vaimutoitu mitmele maitsele ja igale vanusele.

Koolis õppiv noorsugu on oodatud laste- ja noortefilmide festivalile,
tudengid aga näevad Sleepwalkersi festivalil oma eakaaslaste poolt filmile püütud hetki. Vaheldumisi on värskete ja kogenud tegijate linalugusid leida Pimedate Ööde Filmifestivali põhiprogrammist. Kõige selle eel annab animafilmide festival kuju nii suurtele kui väikestele unistustele. Varatalvised soojad kinosaalid ootavad kõiki filmimaagiast osa saama.

PÖFF koosneb põhiprogrammist ja kolmest alafestivalist:

1. põhiprogramm (1.-10. detsember) - rahvusvaheline võistlusprogramm "EurAasia" uutele filmidele Euroopast ja Aasiast. Lisaks ülevaade maailmakinost, auhinnatud filme teistelt festivalidelt, ulatuslik dokumentaalfilmide programm, filmitegija, -stuudio või -˛anri retrospektiiv ning fookus ühe riigi filmitoodangule. Põhirõhk on traditsiooniliselt Euroopa filmidel.

2. animafilmide festival "Animated Dreams" (23.-26. november) - sisaldab võistlusprogrammi viimase 2 aasta lühianimatsioonidest, filmitegija retrospektiivi ja eriprogrammi ühe riigi animafilmidest.

3. Laste- ja noortefilmide festival "Just Film" (25. november - 2. detsember) - näitab lastefilme, noortefilme ning filmitegija või -˛anri retrospektiivi.

4. Sleepwalkers’ Tudengifilmi Festival (26. november - 1. detsember) - võistlusprogrammis osalevad viimase 2 aasta lühifilmid (mängu-, dokumentaal- ja animafilmid); lisaks on kavas eriprogrammid.
 

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu