Dracula / "Horror of Dracula" / Suurbritannia 1958 / 82 min

Laupäev, 18. märts, 19:00

Re˛issöör: Terence Fisher, stsenarist: Jimmy Sangster, operaator: Jack Ashes, muusika: James Bernard, osades: Peter Cushing, Christopher Lee, Michael Gough, Melissa Stribling, Carol Marsh, tootja: Hammer Film, levitaja: Warner Bros/Hollywood Classics, formaat: 35 mm

Advokaat Jonathan Harker saabub Transilvaaniasse, et sõlmida krahv Draculaga (Christopher Lee) kinnisvaratehing Inglismaal. Liiga hilja mõistab mees, et veidrikust krahv on tegelikult vampiir, kellel plaanis võimalikult paljude inglaste kaelu närida. Harker’i pruut Lucy  haaratakse Inglismaal kohe krahvi lummusesse ning ainsaks pääsemislootuseks kujuneb ekstsentrikust vampiirikütt dr. Van Helsing, kelle põhjatuna tunduvast kotist ilmub lagedale üha uusi ja uusi krutsifikse ning teravaks ihutud vaiu.

Terence Fisher’i lavastatud "Draculat" on F.M. Murnau "Nosferatu" järel peetud üheks kõige õnnestunumaks Dracula-versiooniks. Kriitikud on kiitnud näitlejate head mängu, ladusalt kirjutatud stsenaariumit ja nutikat lavastust. Teos on suhteliselt truu ka Bram Stokeri kuulsale romaanile ja seda on suutnud ületada vaid palju aastaid hiljem ekraanidele jõudnud Coppola nägemus. Ühtlasi oli see esimene kord, kui kuulsat närilist kehastas horror-legend Christopher Lee.

Filmi tootnud inglise stuudio Hammer Films oli möödunud sajandi keskpaiga edukaim sõltumatute õudusfilmide tootja, kust tulid sellised klassikud, nagu "Muumia", "Quatermass Experiment", "Frankensteini needus" jpt.

Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu