Pressikonverentsid

REEDE, 2. detsember - SEB EESTI ÜHISPANGA HOONE (Tornimäe 2) 23. korruse saalis
12:00 Festivali avab PÖFFi ja Eesti Kontserdi ühisprojekt, film-kontsert JEAN D’ARCI KANNATUSED (1928), mida tutvustab helilooja Hector Zazou Prantsusmaalt. Kontsert toimub Sakala Keskuses.
13:00 PÖFFi võistlusprogrammi EurAasia rahvusvahelise ˛ürii tutvustus. Kohal viibivad Eva Isaksen (˛ürii esinaine, Norra), Thomas Mauch (Saksamaa), Jaak Allik (Eesti) ja James Ragan (USA).
13:45 Pressikonverentsi annavad Kanada suursaadik (agrée) Pr. Claire A. Poulin ja re˛issöör David Weaver filmiga ÕED-VENNAD, kes juhatavad sisse festivali Kanada fookuse.
Kanada fookuses linastuvad filmid aastatest 2002 – 2005, teiste hulgas Montreali festivalil parimaks Kanada filmiks tituleeritud PARKIMISE PEEN KUNST (re˛. Trent Carlson), Torontos parima debüütfilmi preemia saanud VALGE NAHK (re˛. Daniel Roby), tänavu Locarnos kolm auhinda pälvinud NOVEEN (re˛. Bernard Émond), vanameistri Atom Egoyani thriller KUS ON TÕDE? jt. Kanada fookuses linastub kokku 10 filmi.
14:30 Pressikonverentsi annavad Stephen ja Timothy Quay (Suurbritannia), eelkõige oma ekstravagantsete lühifilmidega kuulsaks saanud vendadest lavastajapaar, kelle tänavu Locarno festivalil tähelepanu võitnud film MAAVÄRINATE KLAVERIHÄÄLESTAJA linastub PÖFFi võistlusprogrammis.
15:15 Kohal on filmi KAOTATUD JA LEITUD delegatsioon. Kuue Ida-Euroopa lavastaja poolt tehtud lühifilmidest koosnevat mängufilmi tutvustavad re˛issöörid Stefan Arsenijević (Serbia), Nadejda Koseva (Bulgaaria), Cristian Mungiu (Rumeenia) ja Mait Laas (Eesti).

PÜHAPÄEV, 4. detsember - RADISSON SAS HOTELLI HAMBURG SAAL
12:30 Pressikonverentsi annab Venemaa lavastaja Aleksei German jn., kelle Veneetsias esilinastunud film GARPASTUM on valitud PÖFFi võistlusprogrammi. Re˛issööri eelmine töö "Viimane rong" linastus PÖFFil kaks aastat tagasi.
13:15 PÖFFi eriprogrammid. Tutvustame festivali raames linastuvaid eriprogramme. Kohal on Mart Laar, kes tutvustab nö külma sõja aegsete filmide programmi KÕIGE KEELATUMAD ja United Motors konsultant Eedo Raide, kes viib pressi kurssi BMW poolt toodetud lühifilmide sarjaga RENDIAUTO.
13:45 Pressikonverentsi annab Berliini festivalil 3 auhinda võitnud PÖFFi võistlusprogrammi filmi KOHE PARADIISI peaosatäitja Kais Nashef (Iisrael).
14:30 Kohal viibib Sloveenia lavastaja Damjan Kozole võistlusprogrammi filmiga TÖÖ=VABADUS. Kozole eelmine film "Tagavaraosad" linastus aasta tagasi ka Eesti kinodes.
15:00 Jätkub Kanada fookuse tutvustamine. Kohal on delegatsiooni juht ja programmikoordinaator Cam Haynes, näitlejannad Marianne Therien ("Valge nahk") ja Diana Pavlovskį ("Parkimise peen kunst"), näitleja Guy Thauvette ("Otsides Alexandre’it"), ning produtsent Jody Shapiro ("Maailma kõige kurvem muusika").

ESMASPÄEV, 5. detsember - RADISSON SAS HOTELLI Cuxhaven-Bremerhaven SAAL
13:00 Belgia näitleja Carlo Ferrante tutvustab võistlusprogrammi kuuluva thrilleri IGAMEES tagamaid.
13:45 Lavastaja Ilona Ziok ja filmiprodutsent Manuel Göttsching Saksamaalt tutvustavad dokumentaalfilmi TUMMFILMI HELID. Film on pühendatud 100-aastasele tummfilmipianistile Willy Sommerfeldile.

TEISIPÄEV, 6. detsember - RADISSON SAS HOTELLI Cuxhaven-Bremerhaven SAAL
13:00 Pressikonverentsi annavab ˛ürii liige ja filmi OODATES PILVI lavastaja Yesim Ustaoglu (Türgi). Re˛issööri eelmine film "Päikesele vastu" võitis 2000. aasta Berliini festivalil parima Euroopa filmi Sinise Ingli auhinna ja linastus samal aastal ka PÖFFil.
13:45 Kohal on dokumentaalfilmi EESTI, MU ARM re˛issöör Sibylle Tiedemann (Saksamaa).

KOLMAPÄEV, 7. detsember - RADISSON SAS HOTELLI Cuxhaven-Bremerhaven SAAL
13:00 Festival tähistab prantsuse päeva. Kohal on Prantsusmaa suursaadik Pr. Chantal de Ghaisne de Bourmont, ning võistlusprogrammi kuuluva filmi SÕRMUSE SÕRM re˛issöör Diane Bertrand ja filmi naisosatäitja Olga Kurõlenko. PÖFFi prantsuse päev toimub 8. detsembril.
14:00 Pressikonverentsi annab Belgia lavastaja Dominique Deruddere, kes viibib festivalil musta komöödiaga VEREPULM (Saksamaa). Re˛issööri 2000. aasta mängufilm "Igaüks on kuulus" kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscarile ja linastus ka PÖFFi raames.
14:45 Kommentaare PÖFFi võistlusprogrammis osalevale ooperi teemalisele filmile VOKAALSED PARALLEELID jagab re˛issöör Rustam Hamdanov (Kasahstan). Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus tänavu Veneetsia festivalil.

REEDE, 9. detsember - RADISSON SAS HOTELLI Cuxhaven-Bremerhaven SAAL
13:00 Kohal viibib võistlusprogrammi kuuluva filmi BYE BYE BLACKBIRD lavastaja Robinson Savary (Luksemburg).
13:45 Pressikonverentsi annab filmi PUNANE TAEVAS, MUST LUMI lavastaja, stsenarist ja toimetaja Valeri Ogorodnikov Venemaalt. Ogrodnikov on olnud PÖFFi külaline oma 1999.a filmiga "Barakk", mis pälvis maailmas laialdast tähelepanu.
14:30 Pressikonverentsi annavab rahvusvaheliselt tunnustatud rootsi re˛issöör Colin Nutley, kes viibib PÖFFil filmiga SEEBA KUNINGANNA PÄRLID. Nutley filmidest on varem PÖFFil linastunud "Päikese all" (1999), "Kuulujutt" (2001) ja "Lõpptähtaeg" (2002).

LAUPÄEV, 10. detsember - RADISSON SAS HOTELLI Cuxhaven-Bremerhaven SAAL
15:30 Kohal on Rootsi delegatsioon. Pressikonverentsi annavad võistlusprogrammi filmi HARRY TÜTRED re˛issöör Richard Hobert koos näitlejate Jörgen Langhelle ja Lena Endrega.
17:30 Välkpressikonverents. Võistlusprogrammi EurAasia võitjate väljakuulutamine ja info jagamine.


22. november, 14.00 - Radisson SAS hotelli 2. korrus, saal St. Petersburg
PÖFFi alafestivalid 
Animafilmide festivalist Animated Dreams räägib festivali juht Heilika Võsu.
Tudengifilmide festivali Sleepwalkers’ ja festivali filmikooli tutvustab festivali juht Katrin Rajasaare.
Laste- ja noortefilmide festivali Just Filmi programmist kõneleb festivali juht Elen Lotman.
Rahvusvaheline filmide kaastootmisturgu "Baltic Event" tutvustab ürituse juht Riina Sildos.
Juttu tuleb ka piletimüügi hetkeseisust ning festivalile akrediteeritud ajakirjanikud saavad kätte oma pressikaardid ja kataloogid.


16. november, 14.00 - Radisson SAS hotelli 2. korrus, Hansa saalis
Festivali võistlus- ja eriprogrammid
Võistlusprogrammi EurAasia tutvustab Jaan Ruus, Eesti täispikkade filmide konkurssprogrammi Andres Laasik. Pressikonverentsil tutvustatakse veel PÖFFi filme ja eriprogramme, samuti piletiinfot ja ajakirjanike akrediteerimist festivalile.


PÖFFi pressitalitus

Tõnu Karjatse (5059442)
Helmut Jänes (58019605, 631 4643)

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu