Anima päev Rahva Raamatus

27. novembril on kõik anima- ja raamatusõbrad oodatud Tallinnas Viru keskuse raamatupoodi Rahva Raamat, kus koostöös animafestivaliga "Animated Dreams" toimub ANIMA PÄEV. Juba kella 11:00-st on võimalik näha animafestivalil linastunud lühianimafilme. Lisaks toimub animafestivali erikülalise Chris J. Robinsoni raamatu "Between Genius and Utter Illiteracy: a Story of Estonian Animation" presentatsioon. Autoriga saab juttu puhuda ja raamatusse autogrammi küsida alates kella 12:00. Kõik huvilised on oodatud!

Chris J. Robinson on mees, keda netiajakirjas Animation World Magazine võib leida animatsioonist kirjutamas nime all "Animatsiooni kupeldaja". Tuntuks on ta saanud Ottawa Rahvusvahelise Animafilmide Festivali kunstilise juhina. Eesti animare˛issööre on ta nimetanud "maailma festivalianimatsiooni rockstaarideks". Tsiteerides Janno Põldmad: "Nimed Pärn, Raamat, Tuganov või Kütt tähendavad Robinsonile sama palju kui Ottawa Senatorsi kuulsad hokilegendid." Ja seda puhta juhuse tõttu – kui noor festivalijuht Robinson aastal 1996 Stuttgarti festivalil Priit Pärna ja Janno Põldma filmi "1895" esmakordselt nägi ja Eesti iroonilis-sürreaalse-humoorika animatsiooni ja selle tegijatega (Viru Valge abil) lähemalt tutvust tegi, olid tõsised tagajärjed vältimatud. Robinson otsustas kirja panna kogu Eesti animatsiooni ajaloo, mis ilmuski mahuka köitena 2003. aastal - "Between Genius & Utter Illiteracy: a Story of Estonian Animation".

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu