HAPPY END  

Neljapäev, 31. august
21:30

FC Venus 
Soome 2005 / 112 min

Re˛issöör: Joona Tena, stsenaristid: Outi Keskevaari, Katri Manninen, operaator: Jarkko T. Laine, muusika: Sakari Salli, osades: Minna Haapkylä, Petteri Summanen, Laura Malmivaara, tootja: MRP/Talent House, koopia: Soome Filmi Sihtasutus

Möödunud aasta lõpus Soomes esilinastunud komöödia "FC Venus" võtab igavikuliste teemade vaagimiseks väga ajaliku, moodsa taustsüsteemi, nimelt jalkahulluse. On 2005. aasta suvi ja kokkulepetel püsiva hapra suhetetasakaalu löövad paigast salaja soetatud 2006. aasta jalgpalli MM-i piletid. Mehed ei oska aga arvatagi, et nende kallid kaasad vasturünnakule asuvad. Kodukanad ajavad roosad dressid selga ja otsustuvad sõlmida kihlveo – kui sügisesel sõpruskohtumisel võidavad nemad, jäävad mehed koju ja jalkaga on lõpp, kui aga naised kaotavad, maksavad nad ise piletid kinni ja ei virise enam kunagi meeste aeganõudva hobi üle.

Joona Tena esikfilmist valmis sakslastel MM-i ajaks ka remake. Sugudevaheline võitlus põhjamaises komöödiavõtmes tipneb nii mõnegi penaltiga, täpsetest söötudest ja äkkrünnakutest rääkimata. Ainult et, armastuses pole võitjaid ja kaotajaid ning karikaid selles mängus ei jagata.

NB! Filmi ees esineb ka selle naispeaosatäitja Minna Haapkylä.

Soome keeles, inglis- ja eestikeelsete subtiitritega

Vaata filmi kodulehekülge

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu