Izo / Jaapan 2004 / 128 min

Pühapäev, 19. märts, 16:45

Re˛issöör: Takashi Miike, stsenarist: Shigenori Takechi, operaator: Nobuyuki Fugazawa, muusika: Koji Endo, osades: Kazuya Nakayama, Ryosuke Miki, Kenichi Endo, tootja: Excellent Film Inc, levitaja: Excellent Film Co., formaat: 35 mm

Jaapani kino enfant terrible’ks nimetatud Takashi Miike ("Ichi the Killer", "Odishon") söödab seekord vaataja ette tulevärgi samurai-, jakuza- ja fantaasiafilmidest, lisades psühhoanalüütilist erootikat ja jõudes isegi dekonstruktivistliku abstraktsionismini. Filmi tõlgenduse jätab Miike vaataja teha, selle tähendus jõuab aga kohale alles mõni aeg pärast nähtu kogemist.

Äraneetud samurai Izo rändab läbi aja ja ruumi, hävitades halastamatult oma teel kõik, kes ette satuvad. Tema oidipuslikke eksirännakuid saadab groteskne trubaduur, liigendades tegevust ootamatutes kohtades hea maitse piiril taaruvate lugulauludega.

See on anti-kunst, ja anti-meelelahutus, samas on tegu väga humaanse ning oma mõttetus julmuses siiski väga kordamineva filmiga. Miike ise on märkinud, et kõik, mis ta selle filmiga öelda tahtis, on see, kuidas jääda inimeseks maailma lõpuni. Pärast filmi vaatamist tuleb tõdeda, et selles lauses on rohkem, kui esmapilgul arvata oskame.

Film on osalenud mainekatel Londoni, Pusani, Stockholmi ja Rotterdami festivalidel.

Jaapani keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu